Švýcarsko vlakem

Termín zájezdu
2.8.2021 - 6.8.2021
Počet dní5
DopravaJiná, viz detaily
StravováníPolopenze
21 500 KčObjednat

Jedinečná Rhétská dráha je jedna z neznámějších ve Švýcarsku. Její první horské úseky byly vybudovány pro dopravu pacientů do sanatorií v Davosu již v roce 1889. Dnes jsou železnice Albula a Bernina dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Během zájezdu uvidíme legendární kruhový viadukt u Brusia, fotogenický Landwasser, spirálovité tunely na trati Albula a další železniční perličky. Navštívíme regiony Davos-Klosters, Engadin, kanton Wallis, vysokohorské průsmyky, ledovce, a další půvabná místa. Cesta vlakem Bernina Express je jedním z nejkrásnějších přejezdů Alp, který vede třemi jazykovými a kulturními oblastmi. Moderní panoramatické vozy s okny až ke stropu umožňují nerušený výhled do krajiny. Ledovcový express Glacier je nejpomalejší rychlík světa. Trať vede po 291 mostech a 91 tunely z východu na západ. Železniční tratě jsou dokonale zasazeny do divoké přírody. Ke komfortu zájezdu přispěje moderní autobus na cestu z Prahy do Švýcarska a zpět, na přejezdy z nádraží do hotelů, přepravu zavazadel a další výlety mimo trasu železničních tratí. V Davosu, Svatém Mořici a Zermattu budeme mít čas na prohlídku, výlet lanovkou nebo lehkou pěší turistiku.

DAVOS | TIRANO | SVATÝ MOŘIC | DISENTIS | ANDERMATT | BRIG | ZERMATT | ST.GALLEN

Program zájezdu

1. den: sraz v 7:00 h na parkovišti nad odbavovací halou Hlavního nádraží Praha. Pojedeme přes Německo do Davosu. Cestou zastávka na prohlídku Ga-Pa a u motorestu. Ubytování a večeře.
2. den: výlet vlakem Bernina Express do Tirana, návrat autobusem přes Svatý Mořic, údolím Horní Engadin a průsmykem Flüela do Davosu. Prohlídka a večeře.
3. den: po snídani uložení zavazadel do autobusu, výlet vlakem Glacier Express přes Disentis do Andermattu, prohlídka a pokračování autobusem po silnici Jamese Bonda (natáčel se tu Golfinger) na průsmyk Furka a kolem ledovce Rhone a údolím stejnojmenné řeky do Brigu, ubytování a večeře.
4. den: výlet do Zermattu, cesta vlakem z Täsch, na místě několik možností programu podle zájmu a počasí (výlet lanovkou, lehká pěší turistika, výlet zubačkou apod.), návrat do Brigu, večeře.
5. den: po snídani odjezd do St. Gallenu, prohlídka města UNESCO, návrat přes Německo do Prahy. Cestou zastávky u motorestu.

Ubytování: Hotel Ochsen Davos www.davosklostersmountains.ch/de/hotels/uebersicht/Hotel-Ochsen_a_5
Schlosshotel Art Furrer Brig www.schlosshotel.ch/de/home/self-check-in/
Rustikální dvojlůžkové pokoje, WC, sprcha, TV, internet. Jednolůžkové pokoje za příplatek pouze na vyžádání dle dostupnosti.

Stravování: polopenze (snídaně a večeře)

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, ubytování v dvojlůžkovém pokoji se snídaní a večeří, železniční jízdenky podle programu, průvodce a doprovod CK

Cena nezahrnuje: obědy, nápoje k večeři, cestovní pojištění UNION B 150 Kč, lanovky v Zermattu

Podmínky: s přihláškou požadujeme úhradu 30 % ceny zájezdu. Doplatek ceny zájezdu do 25. 6. 2021. Při zrušení zájezdu do 25. 6. 2021 je odstupné ve výši 25 % ceny zájezdu. Od 26. 6. 2021 do 24. 7. 2021 je odstupné 50 % ceny zájezdu Od 25. 7. 2021 činí odstupné 90 % ceny zájezdu. Účastník má právo postoupit smlouvu třetí osobě, avšak musí uhradit náklady za změnu. Pokyny k zájezdu zašleme 14 dnů před odjezdem. Závazné přihlášky přijímáme do obsazení míst. Pořadatel může bez poplatku zájezd zrušit, pokud se nepřihlásí min. 25 účastníků do 26. 6. 2021.

Objednávka: Švýcarsko vlakem

Kontaktní údaje
Vyplňte prosím kontaktní údaje objednavatele.
Účastníci zájezdu
Účastník 1
Hledáte jinou atraktivní lokalitu? Potřebujete služby na míru? Kontaktujte nás!

Starosti nechte na nás

Děláme všechno proto, aby Vaše cesta byla bez chyby.
Spolehněte se.

Pečlivě volíme destinace

Posíláme Vás na místa, která jsme sami navštívili. Rádi se podělíme o skvělé zážitky.

Máme zkušenosti

Pracujeme v oboru už 20 let. Za tu dobu jsme se poučili. Nabízíme jen to, co můžeme zaručit.

JSME FLEXIBILNÍ

Služby Vám zajistíme podle Vašich individuálních požadavků.

Cestovní kancelář Voleman

PhDr. Stanislav Voleman
Mezitraťová 346/32
190 00 Praha 9

Tel.: +420 261 227 903
Fax: +420 261 211 808
E-mail: info@voleman-zajezdy.cz

Jsme pojištěni proti úpadku CK u UNION Pojišťovny
Garanční list naleznete ZDE.

Naše destinace

U nás je zájezd kompletní

Další poplatky za výlety, či jiné služby u nás nečekejte.
Pokud není uvedeno jinak, je vše v ceně zájezdu.