Svatováclavská výprava

Termín zájezdu
25.9.2020 - 28.9.2020
Počet dní4
DopravaAutobusem
StravováníPolopenze
10 600 KčObjednat

Naše svatováclavská cesta do Innsbrucku vede po stopách arciknížete Ferdinanda Tyrolského, který tam odešel se svou rodinou z Prahy v roce 1567. V renesančním zámku Ambras můžeme obdivovat habsburskou portrétní galerii i vzácné Ferdinandovy sbírky kuriozit. Innsbruck má bohatou historii. V blízkém Hallu se z tyrolského stříbra razily mince. Odtud pochází název halíř. Innsbruck pořádal dvakrát zimní olympijské hry. Na podzim tu panuje nejstálejší počasí. Město má ideální polohu v srdci Alp. Proto jsme připravili dva výlety do hor. Jednak velkou autobusovou panoramatickou jízdu vrcholovými partiemi Alp a polodenní pěší vycházku.

Program zájezdu

25. 9. (pátek) Sraz v 7:00 h na parkovišti nad odbavovací halou Hlavního nádraží Praha. Pojedeme po dálnici D5 na Rozvadov, kde bude první zastávka. Pak pokračujeme po německé dálnici do bavorského městečka Freising. Návštěva katedrály s mistrovskou barokní výzdobou od bratří Asamů. Po přestávce na oběd pokračování kolem Mnichova do Götzens u Innsbrucku. Ubytování a večeře.
26. 9. (sobota) Po snídani odjezd do Innsbrucku. Polodenní prohlídka hlavních pamětihodností s návštěvou Dvorního kostela (Hofkirche). Odpoledne prohlídka městečka Hall in Tirol s hradním muzeem mincovnictví a zámku Ambras, který patřil Ferdinandu Tyrolskému a Kateřině Welserové. Prohlídka zámeckých sbírek a zahrad. Návrat na ubytování a večeři.
27. 9. (neděle) Brzká snídaně a odjezd údolím řeky Inn na celodenní výlet alpskými průsmyky a údolími na pomezí Rakouska, Švýcarska a Itálie. Nejprve přes Fiss na starou římskou cestu Via Claudia v provincii Raetia, která vede na jeden z nejdůležitějších horských průsmyků. Odtud švýcarským údolím Dolní Engadin přes Scuol kolem pohoří Bernina a Albula do Davosu. Zastávka na prohlídku a občerstvení. Odpoledne Švýcarským národním parkem s nádhernými výhledy na vysokohorské partie pokryté ledovci, na louky s pastvinami, na strážní hrady a vesnice s původní horskými domky. Kolem středověkého kláštera sv. Jana (UNESCO) do údolí horní Adiže v Itálii. Z jihotyrolského Glorenza/Glurn návrat přes Rešenský průsmyk s jezerem Reschensee do Rakouska. Ubytování a večeře v Götzens.
28. 9. (pondělí) Po snídani odjezd k údolní stanici kabinové lanovky v Igls. Lanovkou na Patscherkofel a pěší výlet po Zirbenweg. V případě nepříznivého počasí náhradní program v Innsbrucku. Kolem 13h odjezd domů se zastávkou na dálnici u Mnichova a na Rozvadově. Příjezd do Prahy kolem 20:00 h. 
Zirbenweg (borovicová cesta) je jedna z nejoblíbenějších turistických cest v Alpách mezi vrcholkem Patscherkofel a vesnicí Tulfes. Není to náročná horská túra. Spíše se jedná o panoramatickou procházku s výhledem na 400 vrcholků Alp. Vede po nezpevněné stezce v nadmořské výšce kolem 2 000 m v délce 9 km. pěšky se ujde za 3,5 h a nemá velká převýšení do vrchu, avšak v závěru se sestupuje k lanovce. Přesto je třeba mít pevnou turistickou obuv, event. hole a baťoh s oblečením pro případ náhlé změny počasí. Cesta nabízí krásný výhled na údolí řeky Inn, pohoří Nordkette a město Innsbruck. Začíná u horní stanice kabinové lanovky, vede skrz nejvýše položenou botanickou zahradu v Evropě a skrz nejstarší borovicový les v Evropě, kde jsou některé stromy starší než 700 let. Cestou jsou 3 horské boudy. Návrat do údolí do vesnice Tulfes je kabinovou lanovkou z mezistanice Halsmalter. Méně zdatní chodci mohou s námi vyjet lanovkou na Patscherkofel, projít si Alpskou botanickou zahrádku, navštívit panoramatickou restauraci a vrátit se dolů na parkoviště kabinovou lanovkou.
Cena zahrnuje: dopravu komfortním autobusem, ubytování na 3 noci s polopenzí, pobytovou taxu, vstupné a lanovky dle programu, doprovod CK
Cena nezahrnuje: obědy, nápoje k večeři, příplatek za jednolůžkový pokoj 1 500 Kč (k dispozici jen dva pokoje), cestovní pojištění UNION B 96 Kč
Ubytování: hotel Edelweiss 3*, Franz-Singer-Str. 5, A-6091 Götzens, www.edelweiss-goetzens.com
Rodinný hotel se nachází ve vesnici Götzens, 10 km od Innsbrucku. Pokoje mají dřevěný nábytek, kabelovou TV, koupelnu s fénem a balkon nebo terasu. K dispozici je bazén, sauna a pára.
Stravování: polopenze (snídaně a večeře)
Minimální počet účastníků: 30os
Závaznou přihlášku přijímáme do 7. 8. 2020.
Podmínky: Pořadatel může bez poplatku zájezd zrušit, pokud se nepřihlásí min. počet 30 účastníků do 30 dnů před odjezdem. V tomto případě se uhrazené zálohy vrací v plné výši. Při zrušení zájezdu účastníkem požadujeme odstupné (storno) v závislosti na dni zrušení objednávky následovně: od dne objednávky do 30. dne před odjezdem 30% ceny zájezdu, od 29. do 5. dne před odjezdem 80% ceny zájezdu, od 4. dne před odjezdem a později 100% ceny zájezdu. K pokrytí storno poplatku (jen v případě akutního onemocnění, úrazu a pod.) doporučujeme sjednat cestovní pojištění. Účastník má právo postoupit smlouvu třetí osobě, avšak hradí náklady za změnu. V případě zrušení zájezdu pro nízký počet přihlášených se odstupné (storno) nevyžaduje.
 

Objednávka: Svatováclavská výprava

Kontaktní údaje
Vyplňte prosím kontaktní údaje objednavatele.
Účastníci zájezdu
Účastník 1
Hledáte jinou atraktivní lokalitu? Potřebujete služby na míru? Kontaktujte nás!

Starosti nechte na nás

Děláme všechno proto, aby Vaše cesta byla bez chyby.
Spolehněte se.

Pečlivě volíme destinace

Posíláme Vás na místa, která jsme sami navštívili. Rádi se podělíme o skvělé zážitky.

Máme zkušenosti

Pracujeme v oboru už 20 let. Za tu dobu jsme se poučili. Nabízíme jen to, co můžeme zaručit.

JSME FLEXIBILNÍ

Služby Vám zajistíme podle Vašich individuálních požadavků.

Cestovní kancelář Voleman

PhDr. Stanislav Voleman
Mezitraťová 346/32
190 00 Praha 9

Tel.: +420 261 227 903
Fax: +420 261 211 808
E-mail: info@voleman-zajezdy.cz

Jsme pojištěni proti úpadku CK u UNION Pojišťovny
Garanční list naleznete ZDE.

Naše destinace

U nás je zájezd kompletní

Další poplatky za výlety, či jiné služby u nás nečekejte.
Pokud není uvedeno jinak, je vše v ceně zájezdu.