Neapolský záliv

Termín zájezdu
12.3.2020 - 16.3.2020
Počet dní5
DopravaLetecky
StravováníSnídaně
15 500 KčObjednat

Kapacita již plně obsazena!

Neapolský záliv patří k nekrásnějším koutům Itálie. Pobřeží pod Vesuvem bylo osídleno od pradávna a dodnes skrývá neobyčejné památky od antiky po současnost. Návštěvu umocňuje kouzelná příroda i místní kolorit. Milionová Neapol je třetím největším italským městem. Národní archeologické muzeum, klášter San Martino či sbírky Farnese v paláci Capodimonte se řadí svou kvalitou k nejlepším na světě. Nejsou to jen památky a zákoutí Neapole, která návštěvníky do tohoto města táhnou. Je to především osobitý životní styl. Na své si přijdou i milovníci gastronomie. Tragický výbuch Vesuvu v létě roku 79 zachoval do dnešních dnů starořímské Herkulaneum a Pompeje. Obě místa jsou z Neapole jednoduše dostupná lokální železnicí. Z přístavu odjíždí pravidelné trajekty na blízký ostrov Capri, který vyhledávali už římští císaři a po nich nespočet dalších slavných osobností.

 

Cena: 15 500 Kč / 15 000 Kč* za osobu v dvoulůžkovém pokoji

*studenti kurzu „Po stopách historie“

Program zájezdu

1. den: 7:45 h sraz na pražském letišti v Terminálu 2. Odlet přímou linkou do Neapole. Po příletu transfer MHD do hotelu. Odpoledne prohlídka centra Neapole (Staré město, hrad Castel Nuovo, návštěva Palazzo Reale, přístav, Galerie Umberto I., kostely Františka 
z Paoly, Ježíše, Dominika, dóm, opera San Carlo, Santa Lucia).
2. den: po snídani celodenní výlet vlakem do Herkulanea a Pompejí. Návštěva archeologických nalezišť římského města zničeného erupcí Vesuvu.
3. den: po snídani výlet trajektem na ostrov Capri. Nejnavštěvovanější ostrov Tyrhénského moře byl rezidencí císařů Augusta a Tiberia. Prohlídka městečka Capri, vycházka k vile San Michele (A. Munthe), do Agustových zahrad a Mariny Picola. Návrat do Neapole. 
4. den: snídaně, návštěva Národního archeologického muzea. Jedna z nejvýznamnějších sbírek světa starořeckých a starořímských nálezů (Farnéský býk, Tančící faun, Venuše Callipige či fresky z Pompejí). Večer možnost návštěvy koncertu v divadle San Carlo.
5. den: po snídani volno, ve 14:30 h odjezd MHD na letiště. Přílet do Prahy v 17:20 h.

Fakultativní program: vstupenka na koncert orchestru Teatro di San Carlo, dir. Juraj Valčuba (Sibelius, Grieg, Respighi) 20 až 75 EUR.

Cena zahrnuje: letenku včetně 1 malého kabinového zavazadla a 1 odbaveného zavazadla 15 kg, ubytování v dvoulůžkovém pokoji s bufetovou snídaní, místní dopravu, prohlídky a vstupné dle programu, doprovod CK.

Cena nezahrnuje: obědy a večeře, příplatek za jednolůžkový pokoj 3 000 Kč (pokud bude k dispozici), cestovní pojištění UNION B 120 Kč.

Ubytování: Ibis Styles 3* nebo obdobný.

Stravování: snídaně.

Podmínky: s přihláškou požadujeme úhradu 50 % ceny zájezdu. Doplatek ceny zájezdu do 31. 01. 2020. Při zrušení zájezdu do 31. 01. 2020 požadujeme odstupné (storno) ve výši 25% ceny zájezdu, od 1. 02. 2020 je odstupné ve výši 90% ceny zájezdu. Účastník 
má právo postoupit smlouvu třetí osobě, avšak musí uhradit náklady za změnu. Další pokyny k zájezdu obdržíte 14 dnů před odjezdem. Závazné přihlášky přijímáme do obsazení míst. Pořadatel může bez poplatku zájezd zrušit, pokud se nepřihlásí min. počet 15 účastníků do 31. 01. 2020. Přihlásit se je možné zasláním přihlášky, na webu nebo telefonicky.

Objednávka: Neapolský záliv

Kontaktní údaje
Vyplňte prosím kontaktní údaje objednavatele.
Účastníci zájezdu
Účastník 1
Hledáte jinou atraktivní lokalitu? Potřebujete služby na míru? Kontaktujte nás!

Starosti nechte na nás

Děláme všechno proto, aby Vaše cesta byla bez chyby.
Spolehněte se.

Pečlivě volíme destinace

Posíláme Vás na místa, která jsme sami navštívili. Rádi se podělíme o skvělé zážitky.

Máme zkušenosti

Pracujeme v oboru už 20 let. Za tu dobu jsme se poučili. Nabízíme jen to, co můžeme zaručit.

JSME FLEXIBILNÍ

Služby Vám zajistíme podle Vašich individuálních požadavků.

Cestovní kancelář Voleman

PhDr. Stanislav Voleman
Mezitraťová 346/32
190 00 Praha 9

Tel.: +420 261 227 903
Fax: +420 261 211 808
E-mail: info@voleman-zajezdy.cz

Jsme pojištěni proti úpadku CK u UNION Pojišťovny
Garanční list naaleznete ZDE.

Naše destinace

U nás je zájezd kompletní

Další poplatky za výlety, či jiné služby u nás nečekejte.
Pokud není uvedeno jinak, je vše v ceně zájezdu.