Perská říše

Termín zájezdu
10.11.2019 - 20.11.2019
Počet dní11
DopravaLetecky
StravováníPolopenze
54 785 KčObjednat

Vydejte se s námi za nejkrásnějšími památkami Perské říše. Poznáte zemi pro turisty bezpečnou, pohostinnou, přátelskou a zajímavou. Bohatá historie Íránu pokrývá období několika tisíc let. Budete obdivovat starověké město Persepolis, kam došel před námi už  Alexandr Veliký. Navštívíte moderní metropoli i města v poušti, překrásně zdobené mešity, orientální paláce, staré pevnosti, rušné bazary i prostředí současných Íránců. Vedle nehostinné pouště a vysokých hor spatříte krásu perských zahrad. Seznámíte se s náboženstvím vyznavačů ohně. Ochutnáte výtečnou místní kuchyni. Írán je jednou z nejoblíbenějších zemí mnoha cestovatelů.

TEHRAN | SHIRAZ | PERSEPOLIS | PASSARGADE | ABARKUH | YAZD | ESFAHAN |MEYBOD |KASHAN

Cena zájezdu

54 785 Kč / 53 900 Kč cena pro studenty kurzu „Po stopách historie”

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Teheránu (s přestupem).
2. den: Přílet do Teheránu v brzkých ranních hodinách. Ubytování v hotelu, odpočinek, snídaně. Kolem 10:00 h začátek prohlídky TEHERÁNU, při které navštívíte Národní archeologické muzeum se sbírkou archeologických pokladů ze všech íránských nalezišť; palác Golestan, impozantní věž Svobody nazvanou Azadi Tower, městské opevnění, bazar. Večeře v místní restauraci.
3. den: Ranní odlet vnitrostátní linkou do SHIRÁZU, intelektuálního srdce Persie a hlavního města provincie Fars. Nejprve si prohlédneme město. Navštívíme zahrady Eram, citadelu a mešitu, spatříme hrobky básníků – Háfeze a Sa’dího. Poté se ubytujeme v hotelu 
na dvě noci. Večeře v místní restauraci.
4. den: Výlet do nedaleké PERSEPOLIS. Budete okouzleni dobře zachovalým archeologickým areálem bývalého hlavního města Achajmenovské říše (palác Apadana, síň 100 sloupů, Brána všech národů s okřídlenými býky, monumentální reliéfní výzdoba). Odtud vládli
známí perští králové Darius a Xerxes. Jejich ve skále vytesané hrobky uvidíme v blízkém Nakš-e-Rostámu. Tato místa jsou zapsána na seznam UNESCO a patří k nejpůsobivějším starověkým místům v Přední Asii. Návrat do Šírázu. Večeře v místní restauraci.
5. den: Odjezd autobusem přes PASSARGADE, kde je hrobka zakladatele Perské říše Kyra Velikého (UNESCO) liduprázdnými končinami pouštní náhorní planiny do ABARKUH. Prohlídka pouštního města se starobylými věžemi na led. Pokračování do YAZDU. Ubytování na dvě noci a večeře v hotelu.
6. den: Prohlídka YAZDU (rovněž na seznamu UNESCO). Jazd je jedno z nejstarších měst v Íránu, dodnes je centrem staré perské víry – zarathuštrismu. Navštívíme parthský chrám věčného ohně (zmiňován už Markem Polem), zahrady Dowlat, věže ticha, nádherně zdobenou mešitu Jame, náměstí Amir Čakmak a uličky starého hliněného města. Večeře v místní restauraci.
7. den: Odjezd autobusem do ISFAHÁNU. Cestou navštívíme město MEYBOD s předislámským hradem Narin a holubníky. Ubytování v hotelu na dvě noci. Večeře v místní restauraci.
8. den: Celodenní prohlídka nejhezčího íránského města ISFAHÁN. Také Isfahán najdete na seznamu památek UNESCO. Město se dostalo na vrchol slávy jako sídlo safavidských králů. Navštívíme slavného náměstí Maidan-e-Nakš-e-Jahan, Imámovu mešitu (skvost islámské architektury), mešitu šejka Lotfolláha s úžasnými mozaikami, palác Ali-Qapu. Večer se projdeme po mostech Sio-se Pol a Zhadžú přes řeku Zayandeh. Večeře v místní restauraci.
9. den: Odjezd autobusem do KASHANU. Navštívíme historickou zahradu Bagh Fin, typický starý perský dům Borodžerdí s vnitřní výzdobou ze zrcadel a štuku. Prohlédnete si komplex Agha Bozorg s madrásou, mešitou a svatyní šíitského světce Immamzadeho Ebrahíma. Ubytování v hotelu na jednu noc. Večeře v místní restauraci.
10. den: Přejezd do TEHERÁNU a pokračování v prohlídce města. Prohlídka paláce Niyavaran obývaného posledním šáhem Pahlaví s bohatým interiérem (včetně umění z Československa). Ubytování v hotelu. Večeře v místní restauraci.
11. den: Brzy ráno odjezd na letiště a odlet z Teheránu zpět do ČR (s přestupem).

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Teherán v ekonomické třídě, dopravu autobusem po Íránu, vnitrostátní přelet Teherán – Shiraz, 10 noclehů v dvojlůžkovém pokoji v hotelech 3* a 4*, doprovod CK a místní průvodce, vstupy podle programu, polopenze (snídaně a večeře), vízum, cestovní pojištění UNION 60.

Cena nezahrnuje: obědy, spropitné místnímu řidiči a průvodci, příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč

Cestovní doklady: biometrický pas a vstupní vízum (o podrobnostech k vyřízení víza Vás budeme včas informovat)

Poznámka: Ženy musí mít v Iránu šátek na hlavě zakrývající vlasy. V Íránu je zákaz konzumace alkoholických nápojů i jejich dovoz do země. V cestovním pasu nesmí být otisk razítka z Izraele.

Podmínky: s přihláškou požadujeme zálohu ve výši 30% ceny zájezdu. Doplatek zájezdu je třeba uhradit do 30. 9. 2019. Při zrušení zájezdu požadujeme odstupné (storno) v závislosti na dni zrušení objednávky následovně: od dne objednávky do 60. dne před odjezdem 30% ceny zájezdu, od 59. do 30. dne před odjezdem 50% ceny zájezdu, od 29. do 5. dne před odjezdem 80% ceny zájezdu, od 4. dne před odjezdem a později 100% ceny zájezdu. K pokrytí storno poplatku do výše 80 % (jen v případě onemocnění, úrazu, živelné události ap.) sjednáváme cestovní pojištění. Účastník má právo postoupit smlouvu třetí osobě, avšak musí uhradit náklady související se změnou účastníka. Letenky jsou neměnné a nevratné. Pořadatel může bez poplatku zájezd zrušit, pokud se nepřihlásí min. počet 25 účastníků do 60 dnů před odjezdem. Nejpozději 14 dnů před odjezdem obdrží účastníci pokyny k odjezdu.

Objednávka: Perská říše

Kontaktní údaje
Vyplňte prosím kontaktní údaje objednavatele.
Účastníci zájezdu
Účastník 1
Hledáte jinou atraktivní lokalitu? Potřebujete služby na míru? Kontaktujte nás!

Starosti nechte na nás

Děláme všechno proto, aby Vaše cesta byla bez chyby.
Spolehněte se.

Pečlivě volíme destinace

Posíláme Vás na místa, která jsme sami navštívili. Rádi se podělíme o skvělé zážitky.

Máme zkušenosti

Pracujeme v oboru už 20 let. Za tu dobu jsme se poučili. Nabízíme jen to, co můžeme zaručit.

JSME FLEXIBILNÍ

Služby Vám zajistíme podle Vašich individuálních požadavků.

Cestovní kancelář Voleman

PhDr. Stanislav Voleman
Mezitraťová 346/32
190 00 Praha 9

Tel.: +420 261 227 903
Fax: +420 261 211 808
E-mail: info@voleman-zajezdy.cz

Jsme pojištěni proti úpadku CK u UNION Pojišťovny
Garanční list naaleznete ZDE.

Naše destinace

U nás je zájezd kompletní

Další poplatky za výlety, či jiné služby u nás nečekejte.
Pokud není uvedeno jinak, je vše v ceně zájezdu.