Halič a Podkarpatská Rus

Termín zájezdu
14.10.2019 - 18.10.2019
Počet dní5
DopravaAutobusem
StravováníPolopenze
12 360 KčObjednat

Halič je historické území přiléhající severně ke Slovensku, Podkarpatské Rusi a Podolí, leží tedy dnes v jihovýchodním Polsku a v západní Ukrajině. Jeho centrem je město Lvov. Původní Haličsko-vladiměřské knížectví se ve 14. století stalo součástí Litvy a Polska. V druhé polovině 18. století je získalo Rakousko-Uhersko. Halič je v našem povědomí pitoreskní svět chasidských židů či významná bojiště první světové války. Podkarpatská Rus, bývalé území Československa mezi světovými válkami, známe z knih Ivana Olbrachta a Karla Čapka. Poznávací autobusový zájezd nás přivede do známých i méně známých míst severního a východního podhůří Karpat. Objevíme kouzlo starobylých měst, vesnic i podmanivou krásu karpatské přírody.

Tarnow | Lancút | Jaroslaw | Przemysl | Lvov | Poljana | Mukačevo | Užhorod | Košice

Cena zájezdu: 

12 360 Kč / 11 860 Kč *cena pro studenty kurzu „Po stopách historie”

Program zájezdu

14. 10. Sraz v 7:15 h na parkovišti nad odbavovací halou Hlavního nádraží Praha. Pojedeme po dálnici do Ostravy se zastávkou cestou u motorestu. Na oběd bude přestávka u Ostravy. Odpoledne se ubytujeme v Tarnově a prohlédneme si centrum. Tarnov je stotisícové město na Dunajci na půl cesty mezi Krakovem a ukrajinskou hranicí. Má pěkné historické jádro kolem Rynku, biskupství a několik památek připomínajících dřívější početnou židovskou komunitu. 

15. 10. Po snídani odjedeme na prohlídku zámku a parku Lancút, sídla šlechtického rodu Potockých ze 17. stol. Dále navštívíme Jaroslav pojmenovanou podle velkého kyjevského knížete Jaroslava I. Moudrého, který žil v 11. století, a Přemyšl (Przemysl), jedno z nejstarších polských měst a pevnost, která se proslavila zejména v první světové válce. Přes hraniční přechod Medyka vstoupíme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově.
16. 10. Celý den věnujeme prohlídce Lvova s místním průvodcem. Centrum je zapsáno na seznam  UNESCO. Uvidíme všechny tři katedrály, arménskou a židovskou čtvrť. Navštívíme renesanční kapli Boimů, náměstí s radnicí a měšťanskými domy. Večer můžete jít do opery.
17. 10. Pokračujeme karpatskou cestou přes Poljanu (I. Olbracht) do Mukačeva. Vystoupíme na hrad a ochutnáme místní víno. Pak zamíříme do Užhorodu. Projdeme si bývalou československou vládní čtvrť a přes hranici odjedeme do Košic.
18. 10. Dopoledne se projdeme starým městem a navštívíme katedrálu sv. Alžběty. Cestou domů zastavíme na nákup sýrů a u motorestu na oběd. Příjezd do Prahy předpokládáme podle dopravní situace kolem 21 h.
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4 noclehy v dvojlůžkovém pokoji v hotelu 3* s polopenzí, vstupné podle programu, průvodce ve Lvově, doprovod CK.
Cena  nezahrnuje: obědy, nápoje k večeři, příplatek za jednolůžkový pokoj 3 000 Kč, cestovní pojištění UNION B 120 Kč/os.
Doprava: komfortní autobus s klimatizací, prodejem nápojů a funkčním WC.
Stravování: polopenze (snídaně a večeře).
Cestovní pojištění: pojištění zrušení objednaných služeb z důvodu akutní nemoci, úrazu, úmrtí v rodině, živelné události do výše 80 % stornopoplatku; pojištění léčebných výloh v zahraničí; pojištění odpovědnosti; pojištění zavazadel; úrazové pojištění; pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci
Minimální počet účastníků: 30 os.
Termín pro zaslání přihlášky: do 31. 8. 2019.

 

Objednávka: Halič a Podkarpatská Rus

Kontaktní údaje
Vyplňte prosím kontaktní údaje objednavatele.
Účastníci zájezdu
Účastník 1
Hledáte jinou atraktivní lokalitu? Potřebujete služby na míru? Kontaktujte nás!

Starosti nechte na nás

Děláme všechno proto, aby Vaše cesta byla bez chyby.
Spolehněte se.

Pečlivě volíme destinace

Posíláme Vás na místa, která jsme sami navštívili. Rádi se podělíme o skvělé zážitky.

Máme zkušenosti

Pracujeme v oboru už 20 let. Za tu dobu jsme se poučili. Nabízíme jen to, co můžeme zaručit.

JSME FLEXIBILNÍ

Služby Vám zajistíme podle Vašich individuálních požadavků.

Cestovní kancelář Voleman

PhDr. Stanislav Voleman
Mezitraťová 346/32
190 00 Praha 9

Tel.: +420 261 227 903
Fax: +420 261 211 808
E-mail: info@voleman-zajezdy.cz

Jsme pojištěni proti úpadku CK u UNION Pojišťovny
Garanční list naaleznete ZDE.

Naše destinace

U nás je zájezd kompletní

Další poplatky za výlety, či jiné služby u nás nečekejte.
Pokud není uvedeno jinak, je vše v ceně zájezdu.